Zabezpieczenia przeciwśniegowe służą do zabezpieczania przed gwałtownym osuwaniem się z dachu śniegu i lodu oraz rozbiciem mas, i częściowym utrzymaniem pokrywy śnieżnej. 
Zapobieganie powyższym niebezpieczeństwom jest szczególne ważne nad wejściami do budynków, chodnikami, wjazdami do garaży, miejscami parkingowymi, placami zabaw itp 

Korzyści wynikające z zastosowania zabezpieczeń przeciśnieżnych:

- ochrona ludzi przed niebezpieczeństwem spadającego śniegu czy lodu

- ochrona rynien przed uszkodzeniem

- ochrona zaparkowanych pojazdów przed uszkodzeniami

- ochrona Twojego ogrodu przed zniszczeniami

W naszej ofercie znajdziesz kompletne rozwiązania dla Twojego dachu.

Rodzaje zabezpieczeń przed śniegiem:

Drabinki przeciśniegowe -  System drabinek przeciwśniegowych to stabilne i skuteczne rozwiązanie chroniące rynny oraz strefę przy dachu przed zsuwającym się z dachu śniegiem. Drabinki mają szerokość 20cm i długość 1,2m, 2m oraz 3m. W zależności od rodzaju pokrycia dachowego stosuje się różne rodzaje wsporników do płotków: do dachówki, do karpiówki, do blachodachówki, do pokrycia płaskiego oraz wspornik do blachy „na rąbek”. 

Rury przeciwśniegowe - tworzą doskonałe zabezpieczenie przed niekontrolowanym zsuwaniem się śniegu po połaci dachowej, a dodatkowo świetnie wyglądają na dachu. System przeciwśniegowy składa się ze wsporników przystosowanych do montażu rur stalowych 30/1,5 mm. Elementy te idealnie współgrają z pokryciem dachu. Montaż bezpośrednio na pokrycie dachowe jest bardzo prosty i szybki bez konieczności wykonywania otworów w pokryciu dachu.  Zwężenia na końcach pozwalają na łączenie kolejnych zestawów ze sobą.

Śniegołapy dachowe - produkowane z blachy stalowej w dowolnej kolorystyce i montowane za pomocą wkrętów bezpośrednio do blachy dachowej.