Komunikacja dachowa - to produkty dzięki którym osoby przebywające na dachu w trakcie montażu, remontu, renowacjii czy okresowego czyszczenia zabezpieczone są przed niepotrzebnym ryzykiem. Przede wszystkim są to stopnie i ławy kominiarskie mocowane do dachu za pomocą odpowiednich wsporników.

Stopień kominiarski to element komunikacji dachowej, który pozwala na dojście od wyłazu dachowego do ławy kominiarskiej i każdego innego urządzenia dachowego.

Ława kominiarska to element, umożliwiający swobodny dostęp do urządzeń dachowych typu: otwory kominowe, wentylacyjne, wywietrzniki, itd. Jest niezbędna przy przeglądach kominów, jakie powinniśmy wykonywać co najmniej raz do roku. W przypadku ogrzewania domu węglem bądź drewnem, powinniśmy zapraszać kominiarza raz na kwartał. W przypadku gazu, wizyty takie powinny się odbywać raz na pół roku. Kominki i piece należy obserwować właściwie cały czas i gdy tylko zauważymy, że są na przykład zatkane, należy natychmiast dzwonić po fachowca. A żeby fachowiec mógł właściwie dokonać przeglądu, zajrzeć do komina i dokładnie go sprawdzić, musi po czymś się do niego dostać. Nie jest to zadanie łatwe, bo komin znajduje się na dachu, a kominiarz niekoniecznie musi być jednocześnie akrobatą. Zadbajmy więc o właściwy system komunikacji dachowej, czyli inaczej: zapewnijmy drogę kominiarzowi po dachu do komina. Jesteśmy przy tym zobligowani, by droga ta była bezpieczna, a konstrukcja, na której stanie fachowiec, na tyle solidna, by nie spadł i nie zrobił sobie krzywdy. Warto o tym pomyśleć zawczasu i na etapie wykańczania dachu wyposażyć go w odpowiedni system komunikacji. Warto, by był jak najlepszej jakości – da to gwarancję bezpieczeństwa i wyeliminuje wszelkie trudności związane z poruszaniem się po dachu.*

*źródło fachowydekarz.pl 

W swojej ofercie posiadamy komunikację dachową m.inn firmy RUUKKI , która odpowiada wszystkim niezbędnym wymogom prawnym i regulacjom obowiązującym w Polsce. 

ZAPRASZAMY !!!